PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=272987}
6,7 199 853
oceny
6,7 10 1 199853
4,6 8
ocen krytyków
Jumper
powrót do forum filmu Jumper

nieporozumienie

ocenił(a) film na 1

Ten film nawet się nie zaczął. I to drewniane aktorstwo... 1/10 to i tak dużo jak za taki chłam.

ps. I do tej pory zastanawia mnie, jak walczono z jumperami w średniowieczu. Krzyżem świetlnym?

ocenił(a) film na 6
paulinako

najwidoczniej usnelas na wstepie. Najwidoczniej nie wiesz co to jest aktorstwo. najwidoczniej mogli by urzywać łuków, może kusze, moze proce, itp .

ocenił(a) film na 1
czadx

"najwidoczniej usnelas na wstepie"

Nie! Byłam bardzo dumna z siebie, że dałam radę do samych napisów, żeby razem z resztą sali sobie pobuczeć :)

"Najwidoczniej nie wiesz co to jest aktorstwo"
Jak kulą w płot. Filmoznawstwo sobie studiuję :] Wskaż mi palcem jednego dobrego aktora. Albo nie, to może być za trudne- jedną dobrze zagraną scenę. Grzebię w pamięci i znaleźć nie mogę, a jedną, jedyną perełkę na pewno bym zapamiętała :)

"najwidoczniej mogli by urzywać łuków, może kusze, moze proce, itp ."
Uhm. To walka musiała być bardzo skuteczna, jeśli mając taki sprzęt, jaki mieli, nadal nie do końca musieli dawać sobie radę.

ps. Ten zabieg z powtarzaniem 'najwidoczniej' Ci nie wyszedł. Nie pasuje logicznie do ostatniego zdania.

ocenił(a) film na 1
paulinako

mając taki sprzęt, jaki mieli w filmie, nadal nie do końca dawali sobie radę. Sorry.

ocenił(a) film na 6
paulinako

1. zapyziala, zadufana, nic nie wiedzaca, chcaca oceniac cos do czego nie siega, itp, to jeszcze dla ciebie za trudne, moze wez sie za animowane bajki filmoznawco, itd

2. jezeli cos tu jest trudnego to ty, najgorsze ze nie zdajesz sobie z tego sprawy, a o terazniejszym aktorstwie w polsce wiecej mi nie wspominaj, nie wypada mowic o czyms co ludzia tu w ogole nie wychodzi i jest tak tandetne

3. wyobraz sobie albo narysuj


ps. jakos tak to sobie spolszczylem, a co za trudne, daj znac a zaczne drukowanymi ci pisac

ocenił(a) film na 1
czadx

Jarek. Moc Twoich argumentów powala. To, że film Ci się podoba, nie znaczy, że jest dobry. To, że film, który podoba się Tobie a nie podoba się mi, nie znaczy, że jestem głupia. Sam sobie wystawiasz laurkę pisząc takie posty.
Pozdrawiam i więcej mózgu w mózgu życzę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
czadx

Cóż odpowiedzieć? "chcesz kometowac to zaczekaj jeszcze kilka lub kilkadziesiat lat"- chyba musiałabym odpowiedzieć Twoimi słowami.
Trzeba tępić chwasty? Jareczku, o czym Ty w ogóle piszesz? Przypominam, że za arcydzieła uważasz takie filmy jak Jumper, dwa Tomb Raidery czy Saharę. Dziecko, doucz się, bo wstyd, naprawdę. Przeczytaj parę książek. Obejrzyj chociaż jeden film, który zmusi do myślenia. I popracuj nad argumentacją, bo nadal opiera się na 'ty brzydalu gópi, nie lóbisz mojego ólóbionego filmó i pujdzież za to do piekła'.
Zasugerowałam, żebyś poparł swoją tezę o doskonałym aktorstwie, stwierdziłeś, że jestem idiotką. Podobnie z nieścisłością logiczną, przewidywalnością, z całym tym wyjątkowo kiepskim, acz efekciarskim filmem. Jak go obroniłeś? Nijak. Pisząc mi bzdety w stylu "mozesz pisac o nim swoich blednie wywnioskowanych przemyslen, ewentualnie emanowac kiepawoscia wyniesionych informacji z tej Twojej szkoly." No, świetnie, ale obrażając mnie wnioskami znikąd nie udowadniasz, że się mylę. Jak już napisałam, sam sobie wystawiasz laurkę. Jeśli Jumper ma takich fanów jak Ty, dumna jestem, że się do nich nie zaliczam.

ps. Co do Paulinki, Jareczku, wódki z Tobą jeszcze nie piłam, więc daruj sobie.

ocenił(a) film na 6
paulinako

Caly czas probujesz sie ze mna licytowac i to jeszcze zaporzyczajac to co napisalem. Klikam sobie ostatnia gwiazdke, tylko dlatego ze te filmy sa klimatyczne, a nie twierdze ze to arcydziela, a tak w ogole to zauwazylas tam inne filmy niz tylko te, ktore akurat wklepalas, a wiesz ze filmow ktore lubie jest 30 razy wiecej, TAK WIEC CO TY O MNIE WIESZ I JAK SMIESZ OCENIAC MNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
a WIEC NIE WIESZ O CZYM PISZE?, PONIEWAZ ALBO STRACILAS WATEK ALBO FAKTYCZNIE JESTES GLUPIA.
TY NICZEGO NIE PRZYPOMINASZ, TYLKO ZES WYCZYTALA TO W MOICH ULUBIONYCH FILMACH A WSTYDZIC MOZESZ SIE TY SAMA.
TO CO PISZESZ TO DALEJ TWOJE AHANIA WZGLEDEM ZLEJ INTERPRETACJI TRESCI, JEZELI TWIERDZISZ ZE POWINIENEM PRZECZYTAC JAKIES KSIAZKI CZY OBEJRZEC JAKIES FILMY ZAPYZIALO DZIEWKO.
WCIAZ CZEPIASZ SIE MOICH ARGUMENTOW, ZAPODAJAC SWOJAE I TU CYTUJE "'ty brzydalu gópi, nie lóbisz mojego ólóbionego filmó i pujdzież za to do piekła'" - TO TYLKO TWOJ TOK MYSLENIA DOPROWADZIL CIE DO OCENY MOICH ARGUMENTOW, DZIECINADA, DZIECINO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DUMA TO CIE ROZPIERA, WKONCU PEKNIESZ!!!
NIE PILAS PAULINKO I NIE WYPIJESZ PAULINKO NAWET WODY ZE MNA

ps. A TERAZ TWOJA KOLEJ, TYLKO POSTARAJ SIE ...., INACZJ NIE ODPISZE.

ocenił(a) film na 1
czadx

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling

gdyby nie chciało się czytać:
Osoba stosująca trollowanie zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony. Znużenie dyskutantów objawiające się kończeniem dyskusji (patrz: EOT) lub też wrzuceniem go do killfile'a interpretuje jako odniesienie zwycięstwa.

Symptomami trollowania mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:

* bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości);
* nieumiejętność przyznania się do błędu – typowy troll nie powie, że nie miał racji, a także wyjątkowo będzie milczał; najczęściej przyjmie jedną z dwóch strategii:
o zacznie udowadniać, że od początku uważał inaczej, niż pisał, a tylko nie został zrozumiany;
o będzie agresywny w stosunku do osób, które wykazały jego błąd.
* chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;
* skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób
* częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona; celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;


Zgłosiłam wszystkie Twoje wypowiedzi do usunięcia. Łamiesz regulamin filmwebu i netykietę. Mam nadzieję, że zostaniesz usunięty z tego serwisu.
Serdecznie pozdrawiam i do nie-odpisania.

ocenił(a) film na 6
paulinako

WNIOSEK
WRESZCIE TWOJE PODEJSCIE DO SPRAWY JEST DOJRZALE MIMO TEGO ZE PODPARLAS SIE WIKIPEDIA.ORG.
JA NIE BRONIE SWOJEJ TEZY W SPRAWIE FILMU LECZ SWOJEJ OSOBY.
CZY JA JESTEM AGRESYWNY ?.
CZY GDZIEKOLWIEK INDZIEJ W JAKIMKOLWIEK POSCIE KOGOKOLWIEK ATAKOWALEM ?

ZGLOSILAS DO USUNIECIA, NAJWIDOCZNEIJ DLATEGO ZE NIE MOZESZ ZNIESC PRAWDY, TONIESZ I SZUKASZ POMOCY PISZAC DO ADMINISTRATORA ?!
W KTORYM MIEJSCU LAMIE REGULAMIN ?, A NA KONIEC ZADASZ SATYSFAKCJI PROSZAC BY MNIE WYRZUCILI ?!
NIE WIEM CO NA TA SYTUACJE GORA, PODPORZATKUJE SIE, A JEZELI WYRZUCA I CIEBIE ?, WYTRZYMASZ, CZY NAPISZESZ DO RADY NAJWYRZSZEJ

ocenił(a) film na 7
czadx

E tam mi sie nawet podobało to prawda gra aktorów troche drętwa ale cóż poradzić...

ocenił(a) film na 7
Shiny_Thing

Jarek stoję za Tobą:) nie jesteś sam;) Szczerze to nie wiem dlaczego ale mi sie film nawet bardzo spodobał to prawda są jakieś nie dociągnięcia ale to występuje chyba w każdym filmie... Słaba gra aktorów czy coś innego. Każdy ma swoje gusta i swoje racje. Ja lubie filmy gdzie można pofantazjować:)

ocenił(a) film na 3
paulinako

Może nie do konca ale jednak zgadzam sie z Paulina :] film taki sobie. Spodziewałam sie czegos lepszego ...

ocenił(a) film na 3
paulinako

Potwierdzam stwierdzenie Pualiny> Film sie nie zaczal na dodatek nie wiadomo o co chodzi,ogolnie klapa

użytkownik usunięty
paulinako

Co do Filmu nie ma co się udzielać są gusta i guściki, aczkolwiek wystawiać takiemu filmowi 1 to zdecydowanie za mało jest o wiele więcej Kapuch które zasługują na 1 Krwawa uczta-2 czy Rest Stop obejrzyj i wtedy możesz stwierdzić co znaczy beznadziejna Gra Aktorska. Naprawdę troszkę przesadziłaś nazywając grę tych aktorów aż Tak marnie, może nie byli Świetni ale to nie tego rodzaju film, że Aktorstwo musi być idealne tu bardziej chodzi o zabawę to s/f . I jeśli Ktoś potrafi napisać, że Samuel Gra jak drewno to ja nie mam pytań człowiek z Kinem związany jest kilkadziesiąt lat i wie co robi i jak gra. Dla Mnie on zawsze gra dobrze i w tym filmie nie zmieniło się to grał poprawnie.

paulinako

Przecież ten film trwa 88 min i jak mógł się nie zacząć

ocenił(a) film na 3
paulinako

Popieram!

Skandalem jest, że pan Hayden Christensen zajmuje w filmach miejsce prawdziwym aktorom, jego rola to już nawet nie jest drewno to betonowy sześcian z posadzki placu czerwonego. W Jumperze sprawia wrażenie lekko upośledzonego.

ocenił(a) film na 7
paulinako

Śmiech mnie ogarnia jak czytam wypowiedzi ludzi, którzy uważają się za nie wiadomo kogo bo są po studiach, a w tym temacie o Paulinie świadczy to o tym, że jest zarozumiała i pewna siebie. Jeżeli Ty jesteś taka zadufana w sobie w życiu to los przytrze Ci noska w końcu, a ludzie zaczną uciekać od Ciebie (chyba, że są tam tacy sami jak Ty, to wtedy nie). Z takimi ludźmi jak Ty nie ma co zaczynać. Jak wiesz, że w takich filmach jest słaba gra aktorska to po jaką cholerę poszłaś na ten film? Przecież on nie jest pierwszym filmem tego typu. NIE LUBISZ TEGO TYPU FILMÓW TO ICH PO PROSTU NIE OGLĄDAJ I NIE ZANIŻAJ OCENY FILMU TYM!
Tak samo ja mogą twierdzić o jakimś filmie, że jest dnem, a który Ty uważasz za arcydzieło. Ale czy to ma sens. Nie lubię filmów danego gatunku to ich nie oglądam i nie oceniam, zostawiam to ludziom, którzy lubią i się interesują danym gatunkiem.
To co tu zobaczyłem w Twoich wypowiedziach świadczy o Twojej zarozumiałości i dziecinadzie, bo człowiek dorosły (student) tak się nie zachowuję.

Dla mnie film nie był zły, przyjemnie się go oglądało tak dla relaksu, w przerwie w codziennych obowiązkach. Wg mnie jest to 7/10.

Pozdrawiam serdecznie!

użytkownik usunięty
Stackhouse

lol .. oceniamy tutaj filmy czy ludzi je oglądających?
film dobry.. a ta dyskusja bezcelowa
pozdrawiam ;)

użytkownik usunięty
paulinako

Przesadzasz. Nie było tak źle. Za krótki, za mało 'rozwinitęty' że tak powiem. Ale ogółem wrazenie pozytywne.

ocenił(a) film na 6
paulinako

.po kiego oglądasz filmy akcji skoro ci się one nie podobają? masochizm jakiś czy co?..

ocenił(a) film na 6
diana6echo

Ja lubię film akcji, ale ten film to klapa !

Bardzo dobry pomysł, ale idiotyzm bohaterów ... Cudem dotrwałem do końca ! Chciałem wyłączyć go w połowie ! Żenujące po prostu ! Każdy ruch bohaterów był idiotyczny ... Np. czemu zabrał swoją "dziewczynę" do kryjówki która była jego kumpla ? Miał cały świat ! Dziewczyna mu wrzucała miał go gdzieś a on ją w takie miejsce zabiera ! To samo, czemu się z nią kłócił ? Mógł po prostu ją złapać i uciec, no ale racja, wolał poczekać na "palladynów"... To samo akcja z tym gościem co sie w barze bili ... "Geniusz " ! Zostawił go w banku ! Swojego wroga aby go wydał ! Miał cały świat ! A wybrał bank ^^'

Northy

Ta, pomysł ciekawy, ale wykonanie i gra rzeczywiście beznadziejna, 0 uczuć imo.
Pierwszy raz od bodajże 15lat gadał z matką, a wyglądało to jak zwykła rozmowa... Przyszedł zarzucił jej coś, ona mu odpowiedziała, przytuliła i poszedł...

ocenił(a) film na 3
michal_l_p

Noo a ta jego koleżanka nie lepsza ... zobaczyla go po 8 latach i też zero jakichkolwiek emocji!

ocenił(a) film na 5
milk_shake

JAk dla mnie nic nadzwyczajnego, ale ogladalo mi sie milo. Faktycznie - emocji wyjatkowo malo, ale przynajmniej pomysl fajny a realizacja do przyjecia. Taki po prostu przecietny film - ani dobry ani specjalnie zly. Mozna obejrzec, ale nie trzeba :-)

użytkownik usunięty
columbus1

Kurr...a emocji im w filmie akcji/sci-fi brak. Ech... czyżby... niech zgadnę... emo?

użytkownik usunięty

"Brak emocji", rany... Myślicie, ze aktorzy grają do bani,a nie przyszło wam do głowy, ze reżyserzy i inni odpowiadający za realizacje filmu kazali im tak zagrać? Aktorzy nie mają za dużo do gadania przejrzyjcie na oczy.

ocenił(a) film na 3

Taaa "Bilson, zagraj tak jakby nie obchodziło Cie, że wlasnie zobaczyłaś po 8 latach przyjaciela (którego widziała podczas tej tragicznej sceny ostatni raz, no ale wiedziała, ze zyje)". Zreszta nie chodzi mi nawet o ta jedna scene, mogli wybrac lepsza aktorke ... :]

Sam Christensen też mógł zagrać o wiele lepiej, biorąc pod uwage to jak spisał sie w "Przebudzeniu".

ocenił(a) film na 5
milk_shake

Bez Bilson to by nie bylo to samo :-)))
Ale fakt, ze nie wiadomo, na ile jest winy w ekipie produkcyjnej a na ile w grze aktorskiej... Raczej jednak w tym przypadku to nie aktorzy zawiedli.

ocenił(a) film na 3
paulinako

Będę szczery nie czytałem wszystkich postów w tym temacie, bo po
przeczytaniu uznałem że nie ma sensu czytać przekomarzań. Jedno próbuje
przekonać drugie i żadne nie chce ustąpić bo to jakaś duma czy coś
takiego. Nieistotne.

W 100% zgadzam się z autorką tematu, film jest bardzo słaby. Nic mnie
nie zaskoczyło (a chyba powinny być jakieś nagłe zwroty akcji w tego
typu filmie) gdy tylko młody skoczek zobaczył matkę w biurze już
wiedziałem że ona jest po stronie "Murzyna". Aktorzy? jednego widziałem
go ale chyba był chory jak film robili ponieważ S.L Jackson grał w
lepszych filmach i grał lepiej, jednak na tle Davida, to za rolę
czarnego charakteru wielkie brawa.

Dla kogo ten film?
Wydaje mi się że film jest kierowany dla nastolatków wiek ok gimnazjum i
poniżej. Do osób które oglądały Herosi itp produkcje.

Jestem bardzo rozczarowany tym filmem, chociaż lubię proste nie
wymagające filmy (X-Mani podobali mi się) to ten film zdecydowanie
odradzam, bo jest poprostu słaby.

ocenił(a) film na 3
paulinako

Podpisuje się, wszystkimi ręcami i nogami, pod zdaniem zadufanej w sobie, aroganckiej i przemądrzałej studentki. Powiem nawet więcej ta pani zjadł Cię swoją elokwencją i gracją z jaką odpowiada, a co najważniejsze, podaje przynajmniej jakieś wytłumaczenie swojej opinii. To by było tyle, jeśli chodzi o wycieczki personalne.

Sięgając po tego typu filmy nigdy nie oczekuję zbyt wiele poza zabawą wyłącznie emocjonalną, ale że sam pomysł był dobry i mógł pociągąc za sobą jakąś głębszą myśl, albo chociaż zaskakujące rozwiązania, chciałem doszukac się w nim jakiegoś sensu - nadaremno. Główny bohater swoją ignorancją i hedonizmem nie wzbudza sympatii, a zarazem Nie ma wnim żadnego psychologicznego życia, żadnych uczuc, żadnych wątpliwości, wszystko sprowadza się do tego aby wygrzac dupę w jakimś eleganckim miejscu i bzyknąc panienkę. I co zobaczyliśmy? Drętwą scenę łóżkową, parę oklepanych miejsc i widoków (Naprawdę moim zdaniem są piękniejsze miejsca na ziemi niż Egipt, czy Rzym) :/ Jakieś uczucia, chocby te najmniej złożone jak: strach, gniew, radosc. Nic nie zaobserwowałem u aktorów (a Samuela naprawdę lubię).
Następna sprawa to niedociągnięcia, które aż biją po oczach. o których już tu była mowa sprawiają, że film staję się naprawdę irytujący.

ocenił(a) film na 5
kamilrb

Po prostu niektorzy nie potrafia w sposob inteligentny podawac argumentow by przekonac do swojego zdania... To jest przykre, ale prawdziwe. Brak kultury mozna zauwazyc na forach duzo wyrazniej, gdyz ludzie mysla, ze sa anonimowi.

Ja z "zadufana w sobie, arogancka i przemadrzala studentka" nie zgodze sie co do oceny filmu, ale ciesze sie, ze trzyma poziom w dyskusji...

Nie zgodze sie na pewno z tym, ze Jumper zasluguje tylko na ocene 1/10. To z pewnoscia nie jest tak fatalny film. Sa na swiecie takie szmiry, ktorych nie da sie ogladac nawet przez 15 minut, ale to z pewnoscia nie jest Jumper. Ok, moze sie podobac bardziej lub mniej, ale obiektywnie patrzac zasluguje na ocene w przedziale 3-6. Tu juz decyduja konkretne gusta. Pomysl na pewno ciekawy, gorzej troche z realizacja. Szkoda... Ja dalem 5/10 bo lubie czasem dla relaksu obejrzec takie nieskomplikowane filmy a przy okazji film ma u mnie fory przez R.Bilson, hehe... No coz, jej uroda mnie osobiscie zachwyca, i za samo to dodalem punkcik wiecej ;-)



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones