PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=272987}
6,7 199 894
oceny
6,7 10 1 199894
4,6 8
ocen krytyków
Jumper
powrót do forum filmu Jumper

10/10

ocenił(a) film na 10

według mnie jeden z najlepszych filmów Sci-Fi tuż obok Next..
Prosta a zarazem oryginalna fabula pozwala w czuc sie w klimat jaki powstaje oglądając ten film w szczególności jesli oglądasz gona dużym ekranie :P Szczerze polecam

ocenił(a) film na 3
Xaah

jeszcze mało chłopaku widziałeś ... skoro to jest dla ciebie arcydzieło sztuki filmowej.

ocenił(a) film na 4
Xaah


Mam nadzieje ze piszesz to w zartach bo nie chce mi sie wierzyc ze nie ;]

ocenił(a) film na 9
Xaah

Właśnie! Orginalna i fajna fabuła, wogóle film rewelacyjny, szkoda, że taki krótki, polecam

ocenił(a) film na 6
szklanakot

Spokojnie ;) napiszcie maila do twórców może będą dalsze części ;)

ocenił(a) film na 10
Xaah

tez mi sie przyjemnie ogladalo ten film, proste kino akcji z fajnym pomyslem. Niestety zbyt krotkie, mam nadzieje ze bedzie druga czesc:)

ocenił(a) film na 3
Xaah

ja to zawsze się uważałam za tolerancyjnego kinomaniaka. Naprawdę dawno nie oglądałam kiepskiego kina, wszystko mi się w jakimś stopniu podbało.
Do wczoraj. Jumper to jest jedne z gorszych filmów, odpychający.
2/10

ocenił(a) film na 7
Lanooz

hahaha jaki niedojeb mowi,ze jeden z gorszych filmow a ma go w ulubionych!

ocenił(a) film na 3
andorek

nie znasz innych słów niż 'niedojeb'? Gdybyś umiał czytać byś wiedział, że każdy obejrzany film zapisuje do ulubionych.

ocenił(a) film na 3
Xaah

ty lanooz, też uważam że ten film jest po prostu słaby. Ale fakt że oceniłeś takie filmy jak; Kill Bill, Pianista,Trzy kolory-Czerwony, jako nieporozumienie czyli najniższa ocena, KOMPLETNIE CIĘ DYSKREDYTUJE I NIE UPOWAŻNIA DO WYPOWIADANIA SIĘ NA TEMAT JAKIEGOKOLWIEK FILMU !!!

ocenił(a) film na 3
slav_

Eh. W końcu ktoś zacząłby zwracać na te magiczne symbole określające płeć? Witam, jestem kobietą.

Kill Bill mi się nie podobał, Pianiście postawiłabym 3/10 i nie wiem dlaczego jest 1/10, a Trzech kolorów nie oglądałam więc nie wiem skąd ocena.
Ale to i tak nie jest w tej chwili ważne, bo okazujesz się ignorantem. Okazujesz niewiedzę o sprawach gustu (a może wręcz nei wiesz czym jest gust?). Z tego co widzę, nie uznajesz nikogo za równego dopóki ktoś nie będzie miał identycznego gustu jak Ty :P
Śmieszne?
Owszem, śmieszne :p

ocenił(a) film na 3
Xaah

po pierwsze przyznaje że nie przywiązuje żadnej wagi do ocen na tej stronie. twoje oceny tych trzech filmów są na to dobrym potwierdzeniem. kwestia gustu , ok. rozumiem to . niektórym podoba się Jumper,Transformers czy inny Projekt:monster i oceniają te filmy jako "arcydzieło". natomiast patrząc na to bardziej profesjonalnie takiego filmu jak Pianista czy Trzy Kolory, choćby Ci się nie podobał nie można ocenić niżej niż , powiedzmy "dobry", czy coś takiego. nie chcę się kreować na jakiegoś wielkiego znawcę kina, bo tak nie jest. aczkolwiek uważam że potrafię rozróżnić dobry film od słabego i ... zgubiłem wątek ...

ocenił(a) film na 3
slav_

to teraz prosze wyjasnij mi znaczenie słowo "projescjonalny". Logicznie rzecz biorac - profesjonalny odnosi sie do techniki. Jumper tez sie zalicza do profesjonalnych, ale co z tego, ze jestem profesjonalny, jezeli od strony merytorycznej jest do kitu?
No, ale to tylko drobne wytkniecie slownictwa wzglednego.

Mówisz, ze rozumiesz wybor, ocene, opinie, gusty. A jednak nie, bo wciaz wracasz do tego i nadal uwazasz, że "nie mozna ocenic" powyzsych filmow nizej niz dobre.

Dlaczego?
Nie mozna, bo wg ^slava te filmy są super i po prostu nie mozna! Bo taki jest gust ^slav'a i to jest skandal kiedy ktos ma inny, wiec wtedy nie powinien sie odzywac, ani nawet nie jest czlowiekiem.... bo ma inny gust niz ^slav i jest na nizsym poziomie.

Oczywiscie, powyzej zastosowalam ironie i dozę hiperboli dla jasnosci.

W tym czym mowisz jest tez sprzecznosc, jezeli mi sie nie podoba to dlaczego nie moge ocenic ponizej dobrej oceny? Bo innym sie to moze nie podobac?

I tu nie chodzi o znawstwo kino, poniewaz jak dla mnie nie ma takiego znawcy. Kazdy jest indywidualnym zznawcą kina, i to jest wlasnie zdeterminowane przez gust. Znawca kina moze byc ktos co conajwyzej dobrze zna historie kinematografii, tworzenia dziel itd. Ale glebiej to znawcą dla innych juz nie jest :)

PS: Jak juz mowilam, Trzech Kolorow nie ogladalam. Jeszcze nie.

ocenił(a) film na 3
Xaah

jeśli ktoś ogląda tylko kino rozrywkowe, komedie, strzelaniny itp ,a oglądając filmy które pobudzają wyobraźnie, które zmuszają do jakichkolwiek przemyśleń (Kieślowski,Lynch itp) po prostu się nudzi i nie potrafi zmusić się do jakichkolwiek głębszych refleksji , to wtedy można powiedzieć (w pewnej przenośni) że nie jest profesjonalnym kinomanem. aczkolwiek to słowo przyznaję trochę niefartowne. wiesz o co mi chodzi. sam naprawdę nie czuję się lepszy niż ktoś kto słucha np Disco Polo i ogląda filmy typu Jumper. ale cieszę się, mam taki gust jaki mam, i tego typu muza czy filmy nie są dla mnie czymś wystarczającym do dobrej rozrywki. a poza tym z twoich ocen wynika że potrafić docenić dobry film. o filmach można by dyskutować długo, faktycznie jest tak że ile osób tyle samo gustów ...

ocenił(a) film na 3
slav_

rozumiem o co Ci chodzi, ze istnieje pewien podział na kino ambitne i rozrywkowe, jednak pamiętajmy, że granica ta nie jest zawsze tak wyraźna, wręcz przeciwnie.
I zgadzam sie tez z Toba, ze prawdziwy kinoman potrafi obiektywnie patrzeć na każde kino i obiektywnie każdy film ocenić, niezależnie od wszystkiego i zaleznie od swojego gustu.
Ale chodzi o obiektywizm, prawda? I tutaj wręcz, terroryzując mój gust (który okresliles po tym jak powiedzialam, ze Pianista mi się nie podoba) łamiesz zasadę kinomana.
Kinoman szanuje kinomana, prawda? ;) (no, nazwijmy sie śmiało kinomanami).

Jednak chcialam powiedziec, ze kino ambitne nie zawsze musi być dobre. Te filmy, o ktore sie tak oburzyles naleza do kina ambitnego, ale nie trafiaja do mojego gustu dlatego je nisko oceniam. Ale co najwazniejsze...oceniam obiektywnie. Nie stosuje oddzielnej zasady zakazu schodzenia ponizej 5/10 dla kina ambitnego.
Ja nie oceniam w układzie/w porównaniu innych filmów. Dla kazdego filmu stosuje inną skalę, albo do podobnych filmow.

No, ale rzeczywiscie..dlugo mozna by o tym rozmawiac. Nie powinnismy zasmiecac biednego Jumpera :P

ocenił(a) film na 5
Lanooz

hahaha next to jeden z filmów określany mianem tandeta;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones